Zabawki do kąpieli

gumowa kaczuszkaWiększość dzieci uwielbia kąpiele i zabawy w wannie. Bardzo często zwykła kąpiel lub prysznic zmienia się w trwającą wiele minut, radosną zabawę. Dbanie o codzienną higienę będzie dla malucha jeszcze przyjemniejsze, jeśli będzie miał on do dyspozycji wiele zabawek.

Gumowa kaczuszka
Jest to chyba jedna z najbardziej znanych zabawek do kąpieli. Gumowa kaczuszka zyskała już miano kultowej. Bardzo często wyposażona jest ona w gwizdek, dzięki któremu kwacze po naciśnięciu. Gumowa kaczuszka unosi się na wodzie – w sprzedaży można także znaleźć wersję mamy kaczuszki, która wozi na grzbiecie swoje małe kaczęta. Nie ma chyba dziecka, którego nie ujęłaby mała, gumowa, żółta jak słońce kaczka pływająca w wannie.

Farbki do kąpieli
Dla małych artystów niezastąpioną zabawką kąpielową mogą okazać się farbki do kąpieli. Aby uspokoić wizje mam,które obawiają się perspektywy sprzątania całej łazienki – takie farbki bardzo łatwo zmyć zwykłą wodą ze ściennych płytek czy ścianek wanny. Dzieci mogą malować nimi po łazienkowych powierzchniach lub nawet po własnym ciele.

Alternatywą dla takich farbek są musujące kule do kąpieli, które po wrzuceniu do wody zabarwiają ją na wybrany kolor. Każda dziewczynka z pewnością ucieszy się z możliwości wzięcia kąpieli w wodzie zabarwionej na różowo.

Odpowiednie zabawki mogą zachęcić do codziennych kąpieli dzieci, które raczej za wanną pełną wody nie przepadają – dzięki nim zabawa w łazience może być prawdziwą przyjemnością!