Gra na czas

Chyba każdy słyszał o kostce Rubika, a większość nawet próbowała ją ułożyć. Po kilkunastu próbach części z pewnością udała się jedna ścianka, może nawet dwie. Prawda jest jednak taka, że żeby ją ułożyć potrzebna jest wprawa i znajomość kilku trików ułatwiających ułożenie klocków w odpowiedniej kolejności.

smar do kostek 1Jeżeli jednak doda się do tego czas – czyli coś, co wymaga dużo treningu i skupienia – wychodzi mieszanka wybuchowa. Na szczęście istnieje sposób, żeby poradzić sobie z tym kłopotem i szybko ułożyć tę światowej sławy układankę. Tym złotym środkiem jest smar do kostki Rubika, który ułatwia z nią pracę. Pozwala także na sprawniejsze nią operowanie jedną ręką. Mniejsza on tarcie i przyśpiesza pracę oraz upłynnia ruchy.

Dlatego niezależnie od tego, czy układanie kostki Rubika jest czymś, co robi się w czasie wolnym, czy zajmuje się tym bardziej profesjonalnie, taki smar z pewnością okaże się wielką pomocą. Osobom, które mają pewne początkowe trudności z samym ułożeniem kostki może okazać się zbędna. Zyskuje dopiero, kiedy już wiadomo, jak postępować, żeby ułożyć układankę i jakie ruchy wykonywać, aby zyskać na efektowności.

Cała sztuka układania kostki Rubika opiera się w na wprawie, sprawności i regularnemu treningowi, który po jakimś czasie wręcz uzależnia – nie sposób darować sobie choć jednego, krótkiego ćwiczenia czy rozwiązania choć jednej zagadki dziennie. W dodatku może być ona używana przez osoby w każdym wieku, co tylko podkreśla jej wszechstronność.