Czy warto kupić rowerek biegowy?

rowerki biegoweOstatnio zdrowy tryb życia jest bardzo modny i popularny. Rodzice robią wszystko, by już od najmłodszych lat zaszczepić w swoich pociechach pasję do aktywności fizycznej i uprawiania sportu. Bardzo popularnym sprzętem, na którego zakup decyduje się coraz większa liczba rodziców, jest rowerek biegowy.

Zalety rowerka biegowego
Rowerek biegowy to nic innego, jak rowerek, który pozbawiony jest pedałów. Dziecko jeździ na nim, odpychając się od ziemi stopami. Zalet takiego poruszania się na rowerku jest wiele.

Na rowerkach biegowych poruszać się mogą już najmłodsze dzieci. Taka jazda świetnie kształtuje równowagę, co sprawia, że w przyszłości maluchowi o wiele lepiej pójdzie jazda na tradycyjnym rowerze. Zamiast przesiadywania w piaskownicy z łopatką w ręku, maluch uczy się wypoczywać w sposób aktywny. Złoty rowerek biegowy, dla przykładu, nie tylko zachęca malucha do uprawiania sportu, ale i bardzo efektownie wygląda.

Zasady bezpieczeństwa
Podczas poruszania się na rowerku biegowym, nie wolno zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Tak samo, jak podczas poruszania się na tradycyjnym rowerze, maluch koniecznie musi być wyposażony w kask bezpieczeństwa. Bez niego bowiem nawet delikatna wywrotka może mieć nieprzyjemne i bolesne konsekwencje. Maluchy po nabyciu wprawy potrafią naprawdę nabierać sporych prędkości na swoich rowerkach biegowych, dlatego przez cały czas muszą być pod czujnym nadzorem osoby dorosłej.